uploads/TOPFOTKI3/-top_foto2_021.jpg
 
Testy - pH, TH, NO2, NO3, CIO, COD
( 15-02-2009 )
 

 

Pack Checker pH   (5szt.   103-201)


Produkt, który ułatwia pomiar poziomu pH: wystarczy nabrać wody do małej probówki.
Większość roślin akwariowych i ryb tropikalnych preferuje miękką i lekko zakwaszoną wodę. Należy sprawdzać poziom pH zanim wpuścimy ryby do akwarium oraz w czasie regularnej podmiany wody.

 

 

 

Pack Checker TH   (5szt.   103-202)

TH (Total Hardness - twardość ogólna wody) to suma obecności wielu kationów w wodzie, np. jonów wapnia. Kiedy poziom TH jest wysoki, młode liście tracą kolor, a wzrost roślin jest zahamowany. Należy sprawdzać poziom TH zawsze po umieszczeniu  w zbiorniku nowych kamieni lub żwiru.

 

 


Pack Checker NO2   (5szt.   103-203)

Azotyny powstałe z amoniaku są szkodliwe dla organizmów wodnych, takich jak ryby i krewetki. Poziom NO2 w zbiorniku jest wysoki podczas pierwszej instalacji akwarium oraz kiedy destabilizuje się filtracja biologiczna. Pack Checker NO2 doskonale sprawdza się jako test sprawności systemu filtracyjnego.

 

 

 

Pack Checker NO3   (5szt.   103-207)

 

Kiedy filtracja biologiczna zbiornika jest sprawna, azotyny są szybko rozkładane na nieszkodliwe azotany, które są ważnym składnikiem odżywczym roślin wodnych. Jednakże nadmiar tego składnika powoduje rozwój glonów. Mierząc poziom NO3 uzyskujemy informacje czy należy już wymienić wodę w zbiorniku.

 

 

 

Pack Checker ClO   (5szt.   103-205)

Zawartość resztek chloru w wodzie kranowej jest uzależniona od źródła i temperatury. Regularne sprawdzanie jakości wody pod tym kątem jest bardzo ważne. Wnikliwa obserwacja poziomu chloru w wodzie  jest szczególnie zalecana zimą, gdy wzrasta ilość resztek chloru w wodzie.